Selgusid Läänemere teemalise artiklivõistluse võitjad

Posted on

Selgunud on Vikipeedia Läänemere teemalise artiklivõistluse parimad. Võistlus toimus 1. veebruarist kuni 15. märtsini, mil kirjutati ning toimetati kokku 106 Läänemere teemalist artiklit.

Kuna võistlusele oli oodatud kõik vähegi Läänemerega seotud teemad, siis kajastasid võistlusartiklid väga erinevaid valdkondi. Kõige populaarsemad olid mereloomastiku ja -taimestiku teema, samuti kirjutati palju artikleid geograafilistel teemadel. 

Võistlusel osales kümme kirjutajat ja kümne peale kokku suutsid nad toimetada või kirjutada kokku 106 artiklit. Enam kui pool sellest kogusest (55 artiklit) olid kirjutatud vaid kahe võistleja poolt. Kõiki võistlusel osalenud artikleid saab näha võistluse vikilehel.

Esimesele neljale auhinnalisele kohale kirjutasid end Vikipeedia kasutajad Evlper, Külvikord, Andreas003 ja Mirruke

Lisaks andis žürii välja järgmised eriauhinnad: 

  • Sisuka ja põhjaliku artikli eriauhind – Läänemere maad
  • Toimetamistöö eriauhind — kasutaja 3 Löwi
  • Keskkonnaprobleemi tutvustamise eriauhind – Läänemere eutrofeerumine
  • Ergutuspreemia Rootsi saari käsitlevate artiklite eest — kasutaja Velirand
  • Ergutuspreemia Saaremaa loodust käsitlevate artiklite eest — kasutaja Avjoska

Palju õnne võitjatele ja täname eestikeelse Vikipeedia paremaks muutmise eest! 

Võistluse žürii koosnes nii Läänemere kui Vikipeedia mõistes valdkonna spetsialistidest. Vikipeediat esindas WMEE juhatuse liige Mario Luik, lisaks temale aitasid artikleid hinnata Keskkonnaameti veeosakonna juhataja Triin Mägi ja merebioloog Helen Orav-Kotta.

Triin Mägi sõnul sai ta žürii töö käigus põnevaid uusi teadmisi. Ta lisas:  “Artikleid lugema asudes olin arvamusel, et kuna ma olen antud teemaga tuttav, siis minu jaoks väga palju uut infot ei tohiks nendes olla. Kuid olin meeldivalt üllatunud, kui erinevate ja põnevate vaatenurkade alt olid kirjutajad Läänemerele lähenenud. Artiklid olid sisukad, nauditavad lugeda pakkudes nii mõnegi uue teadmise. Seega suur tänu kõigile artikli kirjutajatele ja ka korraldajatele igati põneva kogemuse eest! Ikka teravat sulge ja jaksu teadmiste kokku kogumisel ja talletamisel!”

Võitjate vahel läks jagamisele 2000 eurot. Auhinnafondi aitas rahastada Haridus- ja Teadusministeerium strateegilise partnerluse programm.

21. märtsist kuni 31. maini on Vikipeedias aga käimas juba uus,  Kesk- ja Ida Euroopa teemaline artiklivõistlus. Ootame kõiki osalema!

Top