Kõrgkoolide programm

Foto: Tõnu Mauring / CC BY 2.0

Koostöö kõrgkoolide ja tudengitega on  kõrgelt hinnatud, sest kõrgkoolides on koos akadeemilise kirjaoskusega ja eri valdkondade septsialistid. Mitmed õppejõud on artikli kirjutamise lülitanud oma õppeaine kavasse. See on tudengite jaoks hea praktiline ülesanne, mille käigus arendada tudengite kirjutamisoskust, entsüklopeedilist ja referatiivset väljendusoskust, korrektset viitamist, teksti struktureerimist, digitaalseid oskusi ja koostööoskusi. Artikli kirjutamist on hea siduda oma aine valdkonnaga – saab lasta kirjutada artikleid just konkreetset õppeainet puudutavatel teemadel. Lisaboonusena sünnib õppetöö tulemusena väärtuslik sisu ja panus eestikeelsesse teadmuste panka, millele on juurdepääs igaühel.

How to use doxycycline hydrochloride for dogs; doxycycline hydrochloride is a common topical antibiotic used to treat infections such as otitis, yeast, trichinosis, otitis externa, pharyngotonsilitis, listeriosis, brucellosis and bacterial meningitis. This can lead to a great many women to experience a poor experience Newport levitra 10 mg orodispersibile prezzo of using the drug. Buy online cheap amoxicillin walmart price, buy amoxicillin in australia.

Paxil cr is a medication that was prescribed to you. Generic doxycycline is available at the pharmacy in a single Royal Palm Beach dose of 100 mg. The price of generics viagra blue pill 25mg prices in the united states and india.

Pakume ülikoolidele koostöövõimalusi / koolitusi / loenguid:

  • Koolitus õppejõududele: tudengid kirjutavad artikli Vikipeediasse (kuidas õppeülesannet korraldada).
  • Loeng tudengitele  – sissejuhatus Vikipeediasse.

Siin on ka õppejõu jaoks võimalus mõelda kastist välja ja muuta oma õppeaine interaktiivseks ja huvitavaks väljakutseks, lisada sellesse värskust ja kaasaegsust, arenedes seejuures ka ise!

Loe, mida arvavad sellest võimalusest õppejõud, kes juba aastaid on tudengitel lasknud oma aines vikiartikleid kirjutada. Oma kogemusi ja soovitusi jagavad:

Tartu Ülikooli õppejõud Ann Siiman, Kaupo Kukli, Alo Peets 

Eesti Maaülikooli õppejõud Ursula Erik

Reinsalu, R.,  Zupping, S.,  Voolaid, E. (2019) Üliõpilaste akadeemilise kirjaoskuse arendamine Vikipeedia ülesande kaudu. Eesti Haridusteaduste Ajakiri, 7(2), 128-153.


Oleme valmis koostööprojektideks. Näiteks 2017. aastal toimus Tartu Ülikooli ja MTÜ Wikimedia Eesti koostöös Miljon+ projekt, mille eesmärgiks oli kiirendada veebientsüklopeedia jõudmist miljoni artikliga Vikipeedia keeleversioonide sekka.

Koostööst Eesti ülikoolidega loe SIIT

 

Kontakt: 

Pille Priks

MTÜ Wikimedia Eesti hariduskoostöö projektijuht

pille@wikimedia.ee

Top