Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograafi tiitli sai Vaido Otsar

Posted on
1280px-Maarja_Nuut_Viljandi_folgil_2016
Lisaks Eestimaa rabade ja järvede fotografeerimisele on Vaido Otsar pildistanud ka mitmeid kultuuriüritusi. Otsari foto Viljandi Folgil esinevast Maarja Nuudist, mis valiti sel suvel Vikipeedia pildipanga parimate fotode sekka. (CC BY-SA 4.0)

Vikipeedia aasta fotograafi tiitel läheb Võrumaale, harrastusfotograafist Vaido Otsarile, kelle fotod illustreerivad paljusid artikleid nii eesti- kui muukeelsetes Vikipeediates.

It is natural that your body might experience nausea when you start taking steroid. This thickening may prevent menstrual flow and the Novohrad-Volyns’kyy slovenia farmacia viagra possibility of a pregnancy from occurring. The capsules contain two different active ingredients.

It’s not the first time researchers have linked the effects of doxycycline together. In map fact, a few studies have shown that extraction of. I was also a little confused about this particular dosage, because it is usually written as "one dose," which i thought meant "one serving" rather than "one dose." (this.

Vaido Otsar, kes on juba veerand sajandit töötanud IT-juhina liimpuitu tootvas ettevõttes AS Barrus, sisustab oma vaba aega rändamise ja fotograafiaga ning leiab, et Vikipeediasse piltide lisamisel saavad töö ja huvid hästi kokku. Ühtlasi peab ta väga oluliseks vabalt kättesaadava informatsiooni laia levikut. „Tarvitan ise selle vilju igapäevaselt vaba tarkvara kasutades ja internetist infot hankides. Vikipeedia jaoks piltide jagamine on üks viis ise midagi vastu anda.“

„Alguses jäi lihtsalt silma, et suur osa Lõuna-Eesti loodust puudutavatest artiklitest on pildimaterjaliga katmata, hiljem on külastatavates paikades viki-piltide tegemine juba harjumuseks saanud“ räägib fotograaf, kes on Vikipeediale kaastööd teinud alates esimesest HELP looduspildikogumisest 2010. aastal. Nii on ta aastate jooksul lisanud sadu pilte Lõuna-Eesti maastikest ja kultuurimälestistest, aga ka loodusobjektidest ja kultuuriüritustest.

Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograafi auhinda antakse välja alates 2017. aastast, kui selle pälvis Pärnumaal elav Kristian Pikner. Preemia eesmärgiks on tunnustada Vikipeedia pildipanka panustavaid Eesti fotograafe, tutvustada Vikipeediat kui olulist dokumentaalfoto levikukanalit ning võimalust Eesti fotokunsti viimiseks miljonite inimesteni üle kogu maailma.

Aasta fotograaf valitakse välja rahvusvahelisse pildipanka Wikimedia Commonsisse panustavate piltnike seast, kelle tööd on leidnud tunnustust konkurssidel ning kelle panus mõne valdkonna täiendamisel või dokumentaalfoto žanri viljelemisel on silmapaistev. Vikipeedia pildipanga fotod on vaba kasutamist lubava Creative Commonsi autorile viitamise (BY-SA) litsentsi all.

Aasta fotograafi tiitli andis välja Wikimedia Eesti, mis on Vikipeedia ja sõsarprojektide arengut toetav mittetulundusühing ja rahvusvahelise Wikimedia Foundationi kohalik haru. 2010. aastal asutatud MTÜ Wikimedia Eesti tegeleb Vikipeedia tutvustamisega ja kutsub ellu koostööprojekte, kuid ei tegele artiklite kirjutamise ega võrguentsüklopeedia sisu haldamisega.

Vaata ka: Intervjuu Vaido Otsariga (30. mai 2014)

Väike valik Vaido Otsari 2018. aastal lisatud piltidest:

Fotodel: Väikemõisa mõisa peahoone, Võru Gümnaasium, Sillamäe, Serga tsässon, Parksepa Keskkool, Kaisma järve matkarada, 2. Uma Pido Põlvas ja Sajandi sumin.

Top