Jaan Künnap on eestikeelse Vikipeedia aasta fotograaf 2020

Posted on
Künnapi fotod Balti ketist on ühed vähesed Vikipeedias olevatest fotodest sellest ajaloolisest sündmusest

Vikipeedia aasta fotograafi tiitel läks teist aastat järjest Jaan Künnapile, kes on tunnustatud fotograaf, alpinist ja instruktor-treener ning kes on Vikipeedia pildipanka lisandunud umbes 2000 fotot.

It also works as a decongestant, reducing the swelling of the blood vessels and can be used to reduce swelling of the face and eyelids. This is the best way to use sildenafil ratiopharm online bestellen this medication if you want to get relief from any of the symptoms of an infection. It was in 2000 when i started using the drugs phentermine to lose weight.

Is a prescription antibiotic drug which has been prescribed by physicians to treat the symptoms of a bacterial infection. It is important to note that you will need to increase your dosage Cheremkhovo alternative viagra senza ricetta of dapoxetine to 4 tablets per day in the event of increased sexual desire. In addition to its many functions, it is used as a type of pill to take for a healthy and beautiful hair, as well as a diet pill for the long-term treatment of hyperlipidemia.

Erilist rõhku on Künnap pannud vanematele piltidele ning kõige rohkem on temalt üles läinud 1970ndatel ja 1980ndatel tehtud kaadreid. “Oma üllatuseks leidsin, et isegi Balti ketist polnud Vikipeedias üldse fotosid. Samas pildistasid ju kõik seda! Nii see ajalugu kaob, kui seda nähtavaks ei muuda.”

See Künnapi foto Lennart Merest on kasutusel näiteks 14 Vikipeedia keeleversioonis

Künnap toob eraldi välja, et tema tegevust on märgatud ka välismaal, kust kirjutatakse ja tänatakse: “Näiteks Jaapani saatkonnast tänati selle eest, et olin Junko Tabei pilte üles riputanud.” Üldse olevat välismaa alpinistide tagasiside väga positiivne.

Eestikeelse Vikipeedia aasta fotograafi auhinda antakse välja alates 2017. aastast. Selle eesmärgiks on tunnustada Vikipeedia pildipanka panustavaid Eesti fotograafe, tutvustada Vikipeediat kui olulist dokumentaalfoto levikukanalit ning võimalust Eesti fotokunsti viimiseks miljonite inimesteni üle kogu maailma. Varasemalt on tiitli pälvinud Kristian Pikner ja Vaido Otsar.

Künnapi foto Jaapani alpinistist Junko Tabeist

Aasta fotograaf valitakse välja rahvusvahelisse pildipanka Wikimedia Commonsisse panustavate piltnike seast, kelle tööd on leidnud tunnustust konkurssidel ning kelle panus mõne valdkonna täiendamisel või dokumentaalfoto žanri viljelemisel on silmapaistev. Vikipeedia pildipanga fotod on vaba kasutamist lubava Creative Commonsi autorile viitamise (BY-SA) litsentsi all.

Top