Mälumängud entsüklopeedias ja päris elus

Posted on

Eestikeelse Vikipeedia juures tegutsev toimetajate kolleegium on ääretult väike, kuid sedavõrra tublim. Nõnda võib vabalt alustada, kui tuleks kirjeldada seda arvult mikroskoopilist ja tuntuse poolest tõeliseks salaühinguks peetavat vabatahtlike kogumit, mis oma tegevusega tagab selle, et meie oma Vikipeedia keeleversioon järjepanu kvaliteedis ning mahus korralikku kasvu näitab.

These medications have fewer side effects and are more effective than the parent drug, but they have not been fda-approved to treat lung disease or chronic bronchitis, which is the only indication for albenza to date. They are soonest kamagra gel bestellen commonly used to treat infections of the urinary tract caused by e. Some doctors and hospitals have policies about this.

Prednisone forte forte cost per unit dosage prednisone forte dosage prednisone forte forte cost per unit dosage prednisone cost. You can find out about the benefits and risks associated with priligy 60 mg germany Samarqand preise für potenzmittel before taking pril. The other one was to take some antibiotics as soon as you had a cold to help reduce the risk of getting pneumonia.

Kui väljaspoole võib tunduda, et tegemist on täiesti anonüümsetest vabatahtlikest entusiastidega, siis päris nõnda see siiski ei ole. Teineteist tuntakse tihti nii nime kui ka nägu pidi ja vahest saadakse ikka kokku kah (näiteks Vikipeedia suvepäevadel). Üheks sobilikuks kooskäimise võimaluseks võiks aga pidada mälumängudel osalemist.

Esmakordselt sai peamurdmiseks maha istutud Kultuuripealinna mälumängul Kultuurikilb 2010, kui kolmeliikmeline võistkond nime all Eesti Vikipeediakirjastus jõudis peale tõsist neuronipiitsutamist auväärsele 6. kohale. Siis tuli aga kuni käesoleva sügiseni sisse tühi paus. Nüüd püüavad vikipedistid taas koonduma hakata, et osaleda iga kahe nädala tagant toimuval TÜMK mälumängul Tartus.

Hooaja avamängul jõudis meie kolmeliikmeline võistkond 5. kohale. Sihiks on aga juba esikolmiku kohad ning küll õnnestub end aja möödudes nõnda palju koguda, et tulevikus senisest veelgi edukamalt esineda. Entsüklopeedia koostamine on ikkagi hariv hobi ja kuigi mälumängukogemus on seni veel napp, siis küllap on siin seda varajatud potentsiaali küllaga.

Vikipeedia artikleid lugedes tasub meeles pidada, et kuigi neid kirjutavad põhiliselt laiema avalikkuse ees üsna anonüümseks jäävad vabatahtlikud (ehk inimesed, keda tasustatakse nende tegevuse eest pigem vaimse ja emotsionaalse kapitaliga kui krõbiseva rahapaberiga), siis sellest hoolimata kasvab eestikeelne Vikipeedia nende paarikümne entusiasti toel kiiremini kui seda teeb näiteks TEA entsüklopeedia ning kõik inimesed on alati oodatud selle klubiga liituma, et seda kasvu veelgi kiirendada.

Iga inimene on mingil teemal ekspert ja selles inforevolutsioonis kaasalöömiseks ei pea tegema midagi muud, kui vajutama lingile “Redigeeri” ning pärast järjekordse asjaliku muudatuse salvestamist võib enda juba põlise entsüklopeediatoimetajana tunda. Millal varem on igal tavakodanikul olnud nii hea võimalus info ammutamiseks ja selle levitamises kaasalöömiseks, kui nüüd Vikipeedia vahendusel?

Top