Mitut vikipedisti on vaja lambipirni pessa keeramiseks?

Posted on

Ühte, kes loob artikli “Elektripirn” alustuse. Teist, kes lisab artiklile toimetamismärke. Kolmandat, kes laiendab artiklit. Neljandat, kes kategoriseerib. Viiendat, kes lisab märkuse, et artiklis pole viidatud kasutatud allikatele. Kuuendat, kes lisab märkuse, et kogu artikkel on kopipeist Miksikesest. Seitsmendat, kes kahtleb elektripirni tähelepanuväärsuses. Kaheksandat, kes lisab artiklile kustutamismärke. Üheksandat, kes tõestab, et elektripirn on tähelepanuväärne ning eemaldab kustutamismärke. Kümnendat, kes kõrvaldab kogu kopipeisti (ega suurt midagi järele ei jää). Üheteistkümnendat, kes teab, et tegelikult on õige termin “hõõglamp”. Kaheteistkümnendat, kes artikli õige nime alla teisaldab. Kolmeteistkümnendat (anonüümne koolilaps), kes kirjutab, et hõõglamp on pede. Neljateistkümnendat, kes selle vandalismi tagasi keerab ja koolilapse blokeerib. Viieteistkümnendat, kes artiklit täiendab ja lisab lõpuks ka viited kasutatud allikatele. Kuueteistkümnendat, kes lisab keelelingid teistesse Vikipeediatesse. Seitsmeteistkümnendat, kes ütleb, et hõõglamp on defineeritud valesti.  Kaheksateistkümnendat, kes artikli ära toimetab. Üheksateistkümnendat, kes lisab pildi hõõglambist. Kahekümnendat, kes seab kahtluse alla pildi kasutusõigused, kuna selgus, et pildistatud pirni disain on autoriõigustega kaitstud. Kahekümne esimest, kes lisab uue pildi pirnist, mille disain pole kaitstud. Kahekümne teist, kes lisab märkuse, et maoori keeles on “Hõõglamp” eeskujulik artikkel. Kahekümne kolmandat, kes kirjutab peatüki “Hõõglamp budismis”. Kahekümne neljandat, kes lisab omatehtud pildi. Kahekümne viiendat, kes pildilt kopiraidi märgi maha kratsib. Kahekümne kuuendat, kes sõnas “režiim” s-tähe ž-ga asendab. Kahekümne seitsmendat, kes võtab välja ja kustutab viimati lisatud pildi, sest pildi autor on kopiraidi märgi eemaldamise pärast hirmsat kära teinud. Kahekümne kaheksandat, kes lisab artikli “Hõõglamp” Nõmme portaali artiklite hulka (Nõmmel, teate, kasutavad kõik hõõglampi). Kahekümne üheksandat, kes lisab välislingi “Kõige odavamad hõõglambid Eestis”. Kolmekümnendat, kes välislingi välja võtab. Kolmekümne esimest (Läti vandaal), kes asendab artikli tekstiga “You all suck and I will kill you all”. Kolmekümne teist, kes selle tagasi keerab. Kolmekümne kolmandat, kes esitab artikli “Hõõglamp” hea artikli kandidaadiks. Ning kolmekümne neljandat, kes veendununa, et hõõglambi mõiste on juba piisavalt lahti seletatud, võtab elektripirni kui sellise ning keerab ta pessa. Misjärel selgub, et seoses Euroopa Liidu direktiiviga ei tohi pirni keeramisega tegeleda vikipedist kui kvalifitseerimata isik, vaid tuleb kutsuda elektrik.

Eelnev tuletatud teos on koostatud Vikipeedia Üldisesse arutellu postitatud mõtteavalduste põhjal, algideed WikedKentaur, Taivo, Ahsoous.

3 thoughts on “Mitut vikipedisti on vaja lambipirni pessa keeramiseks?

 1. Vikipedist võtab pirni karbist välja ja teatab, et on algust teinud. Pirn jääb 10 aastaks vedelema ja kõik lähevad teise ruumi, kus on valgem.

 2. 1., 3., 11., 12., 15., 16., 19., 21., 24., 29. ja 34. peaksid olema 1. isik.
  2., 4., 5., 6., 8., 10., 14., 17., 20., 25., 27. ja 30. võiksid olla 2. isik.
  7., 13. ja 31. võiksid olla 3. isik.
  9., 18., 22., 23., 26., 28., 32., ja 33. võiksid olla 4. isik.
  Lisaks võib 1. isik (vikipedist) olla kval. elektrik.
  :))))

Top