Vikisünnipäev

Posted on
Kui ingliskeelne Vikipeedia on eksisteerinud juba 10 aastat, siis augustis sai eestikeelne Vikipeedia 9-aastaseks.

Oma olemasolu kümne aastaga on ingliskeelne Vikipeedia saanud üheks olulisemaks võrgu kaudu kättesaadavaks allikaks üldse ning eestikeelne Vikipeedia on üheksa aastaga kasvanud Eesti suurimaks entsüklopeediaks. Mõlema tähtpäeva ühiseks tähistamiseks pakub Vikipeedia kogukond kõigile huvilistele Tartus vaimu- ja ihutoitu.

Neljapäeval, 3. novembril kell 18.00 tähistab eestikeelne Vikipeedia Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) IV korruse saalis oma üheksandat sünnipäeva ja ühtlasi rahvusvahelise vaba entsüklopeedia Vikipeedia kümnendat aastapäeva.

Vikipeedia sünnipäeva puhul esineb Eesti noorim teadusdoktor, tänavu 24-aastasena krüptograafia alal doktoritöö kaitsnud Margus Niitsoo loenguga teemal “Teadmised muutuvas maailmas”.

Samuti on kavas Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna arvutitehnika programmijuhi Karl Kruusamäe loeng teemal “Üks lugu Vikipeedia kasutamisest õppetöös: Arvutiriistvara II”.

Pärast ettekandeid on igal soovijal võimalus nautida teed ja kringlit ning küsida Eesti vikipedistidelt Vikipeedia toimimise kohta kõike, mis seni teadmata jäänud. Samas on ka kõik oodatud arutlema teemal, et kuidas kiirendada omakeelse entsüklopeedia arengut nii mahu kui ka kvaliteedis.

Viimased 8 aastat toimunud ulatuslik kasv eestikeelses Vikipeedias on kaasa toonud keskeltläbi 11 000 uut artiklit igal aastal ja nõnda jõuab meie oma veebientsüklopeedia juba vähem kui 12 kuu pärast 100 000 artiklini.  See ei ole aga kindlasti lagi ei kasvukiiruse ega artiklite arvu osas.

Top