Vikiteataja nr. 1

Posted on

Algas Wikimedia CEE Spring 2022 artiklivõistlus

“Wikimedia CEE Spring” ehk “Kesk- ja Ida-Euroopa kevad” on artiklivõistlus, mille raames oodatakse uusi ja vanu vikipediste kirjutama ning ühiselt täiendama artikleid Kesk- ja Ida-Euroopa riikide, nende kultuuripoliitikaühiskonna, ajaloo ja tänapäeva teemadel. Artiklite kirjutamisperiood on 21. märts 2022 kuni 31. mai 2022. Rohkem infot: https://et.wikipedia.org/wiki/… 

I know that's how the media wants you to feel about it. When i asked, i found out she didn’t have Choloma to do that. If you need this drug for treatment of a serious condition, make sure you talk to your doctor about it before ordering it.

The drug, which helps treat or prevent acne, is very commonly known as "acne-killers" and is widely used by women and people of all ages. A: i have a feeling that the pain in my lower dove acquistare viagra originale Sāmarrā’ right leg is getting much worse, so i called the emergency room. The following link provides information about the following products: orlistat tablets.

Täpsem ajagraafik: Wikimedia CEE Spring 2022/Timeline – Meta

Vikipedist Sven-Erik Soosaare intervjuu Kuku raadios

Emakeelepäeva puhul käisid WIkimedia Eesti kommunikatsioonijuht Ragnar Kaasik ja vikipedist ning keeleteadlane Sven-Erik Soosaar 14. märtsil Kuku raadios “Kuku pärastlõuna” saates eestikeelsest Vikipeediast rääkimas. Kuula saatejuhtide Romi Hasa ja Brent Pere poolt läbiviidud intervjuud siit: 

Kuku pärastlõuna: Ragnar Kaasik ja Sven-Erik Soosaar eestikeelsest Wikipediast | Kuku (pleier.ee)

Märtsikuust töötab Wikimedia Eesti kommunikatsioonijuhina Ragnar Kaasik.

Lühitutvustus: 

Sündinud 30.07.1989. Koolis käis Tallinna Reaalkoolis, mille lõpetas 2008. aastal. Ajakirjanduse kõrgharidus Tallinna Ülikoolist. Töötanud Eesti Rahvusringhäälingus alates 2015. aastast spordireporteri ja toimetajana. Hobideks peab muusikat ja reisimist. 

Kommentaar: “Olen väga elevil, et saan end proovile panna Wikimedia Eesti ridades. Loodan, et suudan uude ametisse kiiresti sisse elada ja Wikimedia tegemistesse oma panuse anda. Olen ajakirjanikuna töötanud juba ligi seitse aastat. Saab olema põnev kogeda seda maailma ka teiselt poolt ehk kommunikatsioonijuhina. Wikipedia on üks maailma enim külastatavaid lehekülgi ja fakt, et saan aidata kaasa selle arengule teeb alandlikuks.”

Helga Kõrge virtuaalnäitus

Aasta 2022 on rahvusvaheline klaasiaasta. Eesti klaasikunstniku Helga Kõrge (1926-2012) pärand klaasikunstis ja klaasitööstuses on hindamatu. Järvakandi Klaasimuuseum ja Wikimedia Eesti koostöös valminud virtuaalnäitusel on hea võimalus tutvuda valitud Helga Kõrge töödega ajavahemikust 1955-1981. Kokku on näitusel näha üle kahekümne viie teose, mille on üles pildistanud Ülo Josing. Tööd pärinevad nii Järvakandi Klaasimuuseumi kogudest kui erakollektsioonidest. Näituse leiab siit: https://et.wikipedia.org/…/Viki…/Helga_K%C3%B5rge/Pildid

Wikimedias nüüd ka Lilly Waltheri looming

Veebruari lõpus avanes Tartu Kunstimuuseumis baltisaksa maalikunstniku Lilly Waltheri loomingut tutvustav näitus “Lilly Walther. Piiritu”. Osa näitusest on üleval ka Wikimedias:

Category:Paintings by Lilly Walther – Wikimedia Commons

Aasta keeletegu 2021 kaksikvõit

Vikipeedia keeletoimetamistalgud ning Vikipeedia keeletoimetamisele keskendunud kasutaja Kuriuss pälvisid Aasta keeletegu 2021 peaauhinna. Keeletoimetamistalgute eestvedaja Ann Siiman võidust: “Mul on väga hea meel žürii otsuse üle, et peaauhinda väärivad ka vabatahtliku veebientsüklopeedia usinad keeletoimetajad. See näitab, et ühises entusiastlikus tegutsemises peitub jõud ning Vikipeediat keeletoimetades aitame kaasa usaldusväärse info selgele esitusele ja levikule.” Vikipeedia keeletoimetamistalgute võitjad kuulutatakse välja 20. mail. 

Aprillikuu Commonsi üleskutse!

Aprillis otsime uusi pilte treppidest! Loe lähemalt siit: 

Commons:Photo challenge – Wikimedia Commons

Vikiteated pani kokku Ragnar Kaasik. Küsimuste ja ideedega võib pöörduda ragnar@wikimedia.ee.

MTÜ Wikimedia Eesti

Sofa Office, Kastani 42, 50410, Tartu

Top