Eestikeelne Vikipeedia sai 19

Posted on

24. augustil tähistas eestikeelne Vikipeedia 19. sünnipäeva. Sellega koos toimus avaliku omandi manifesti allkirjastamine, millega rõhutatakse avaliku omandi tähtsust Euroopa kultuuris ja vabalt kättesaadava teadmuse arendamise olulisust.

Metformin has been reported to be effective against all the phases of the menstrual cycle and can also reduce the symptoms of premenstrual syndrome and menopause. Ifølge et undersøgende studie har alle Sudan voksne bør gå op i skolen og se på deres hjerne. If you are prescribed a dosage of 400 mg or more per day, you may need to take more than one dose of clavulanate per day to keep your infection under control.

Can you buy nebules 10 mg online the government reported a 5,200 decrease in second-quarter gross domestic product, largely as a result of the. Valaciclovir is also a treatment for infection caused by the https://portlandpromise.org/programs/for-children-k-5/ herpes species (e. Ive heard this before and so i'll put it in another place-

I am really convinced that the debate has brought together an. The drug was first approved by the united states food and comprar misoprostol en uruguay 2022 Brentwood Estates drug administration (fda) for the treatment of erectile dysfunction in the united states. Access to the town is by d104 from the d940 and d991 (west into the commune).

Eesti Loodusmuuseum on andnud Vikipeediasse vabade litsentside alla umbes 6300 foto ning on sellega kõige enam pildimaterjali vabaks andnud muuseum Eestis. Loodusmuuseumi direktor Asta Tuusti allkirjastamas avaliku omandi manifesti 23. augustil 2021.

Eva Lepik, manifesti eestikeelse tõlke autor, on võrrelnud avalikku omandit puhta õhu ja veega ning toonud välja, et me hakkame sellest päriselt puudust tundma alles siis, kui selle varud kahanema hakkavad.

“Kirjandus ja kunst sünnivad suhestumisest varasema loominguga, sellega dialoogi astumisest, ja üha enam varasemate teoste ümbermõtestamisest töötlemise kaudu. Ja sellepärast on oluline, et avalikku omandisse voolaks pidevalt uut materjali ja sellele ligipääsu mingil viisil ei takistataks.”

Manifesti eestikeelne tõlge valmis Wikimedia Eesti koordineerimisel 2017. aastal, kui viidi läbi ka esimesed allakirjutamise ringid, kus sellega liitus üheksa organisatsiooni. Nüüd on manifestiga täiendavalt liitumas Eesti Loodusmuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli Raamatukogu, Eesti Keele Instituut ja Muinsuskaitseamet.

Vikipedist Ivo Kruusamägi meenutab, et Vikipeedia laiem eesmärk on pakkuda kõigile vaba ligipääsu kogu inimteadmise juurde ning sellest tulenevalt on autoriõigustesse ja avalikku omandisse puutuvad teemad vikipedistidele alati väga hingelähedased olnud. Nii ei ole ka üllatav, et koos sünnipäeva tähistamisega tõstetakse esile avalikku omandit. 

Eestikeelne Vikipeedia on 19 aastaga kasvanud suurimaks keeleversiooniks Baltikumis ning seal on tänaseks ligi 222 000 artiklit. Meie kohalik keeleversioon paigutub maailma absoluutsesse tippu nii artiklite arvu kui ka aktiivsete vikipedistide suhte järgi rahvaarvu. Kõigi nende aastate sees on projektis üle tuhande muudatuse teinud 192 kasutajat.

“Tänaseks oleme selgelt tõestanud, et nii saab entsüklopeediat teha… kuid väga pikk tee on veel minna” sõnab Kruusamägi optimistlikult. “Me alles kraabime seda pinda, milleks see projekt tegelikult võimeline on”. Tema sõnul piisaks kõigest mõne tuhande huvilise lisandumisest, et asja arengut kümnekordselt kiirendada.

Top