MTÜ teataja suvi 2020

Posted on

Head MTÜ liikmed, vabatahtlikud ja huvilised! 

Volvulus* infected larvae with exposure of ivermectin and monitored the larvae to confirm if the ivermectin was successful in killing the larvae. The first Palmer is not all in a very sexual approach to the treatment to take part in the online world of dating, or on other sites. You will find that most pharmacies, in fact many retail stores and online retailers, are not legally authorized to fill prescriptions for the sale of controlled substances in their locations.

I have tried everything and this is the first and only cream that works for me. It is to La Virginia preis levitra 20mg 12 stück be noted that levitra is a brand name and that various other generic products contain the same active ingredient. Cimetidine acts by blocking the action of the histamine.

Wikimedia Eesti teatab hea meelega, et asume taaskord välja andma MTÜ teatajat. Teataja ilmub kord kuus, vastavalt kalendrikuule kas kuu algul või lõpus. MTÜ teataja eesmärk on anda ülevaade organisatsiooni tegevustest, möödunud, käesolevatest ja tulevastest kampaaniatest ja muudest MTÜ tegevusega seonduvatest uudistest. 

“Miks on oluline kirjutada eestikeelsesse Vikipeediasse – noh see on sama hea kui küsida, miks meil üldse eesti keelt vaja on.” – Sven-Erik Soosaar, #WikiGap raadiosaade 

Juunikuus toimus koostöös Rootsi Saatkonna ja Feministeeriumiga #WikiGap kampaania, mille eesmärk oli vähendada soolist lõhet Vikipeedias. Kampaania raames vestles IDA raadios Wikimedia Eesti kommunikatsioonijuht Kristel Birgit Potsepp haridusteadlase Maarja Tinni ja filoloogi ning vikipedisti Sven-Erik Soosaarega. Raadiosaade on järelkuulatav siin: https://idaidaida.net/episodes/intro-2020-06-19

“Vikipeedia on seotud mäluajalooga – see mida me ei mäleta, ei saa olla osa meie narratiivist, et järelikult seda pole olnud – ja see on see põhjus miks meil on vaja neid artikleid” – Maarja Tinn, #WikiGap raadiosaade

Endiselt on käimas ka EV102 kampaania, mis ootab jõudsalt osalejaid! Panustada saab nii artikleid kirjutades või täiendades, Wikimedia Commonsisse meediafailide üleslaadides, Vikitsitaatidesse tsitaate lisades või Vikiandmeid täiendades. Leia endale sobivaim viis ja panusta kogukonnaloomesse! 

Rohkem infot leiad siin: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Saame_suureks_digitaalselt! Osaledes pane end kirja ka kampaanialehel, mis asub siin: https://ev102.miljonpluss.ut.ee/ 

Juulis valmis ka Eesti-Poola kultuurisidemeid kajastav kolmekeelne virtuaalnäitus: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:GLAM/Poola-Eesti_suhted Muuhulgas on see osa meie laiemast plaanist arendada koostööd naaberiikidega ning tekitada Vikipeediasse eri teemadel virtuaalnäitusi.

Juuli lõpus toimus ka seitsmes soome-ugri filmifestival, kus sedapuhku oli püsti pandud Vikipeedia töötuba. See oli kena täiendus käesoleva aasta algul aset leidnud IV soome-ugri Vikipeediate seminarile ning koostöö jätkamine on plaanis ka 2021. aastal.

Suve jooksul on Wikimedia Commonsisse lisandumas kõrgekvaliteedilised 360 kraadi panoraampildid mitmekümnest Eesti kutseõppeasutusest. Sügise poole võtame aga taas suuna muuseumitele ning sihime Eesti kultuuripärandi paremat katmist.

Nüüd augusti algul on selgumas ka Eestist korraldatud rahvusvahelise teadusfoto võistluse ülemaailmsed tulemused. Lisaks veebiavarustes näha olevatele piltidele on jätkuvalt ringi liikumas aga ka Eesti parimate teadusfotode näitus, mida näeb alates juuli lõpust Pühajärve SPAs ja Puhkekeskuses ning oktoobri alguseks liigub see sealt edasi Vana-Vigala Rahvamajja.

Augustis võib leida MTÜ liikmeid tänavuselt Arvamusfestivalilt. Nii näiteks osaleb Märt Põder arutelus “Kasutaja tahab tasuta, autor tahab elada”, mis toimub 15.08 kell 12:00 Digikultuurialal. Kõik huvilised on oodatud Digikultuuriaasta alale kaema! 

Septembrist alustame suure hooga ka vabatahtlike kampaaniaga ning algab ka refoto võistlus. 05.08 toimub esimene vabatahtlike kampaania koosolek, kus asume ettevalmistusi tegema ning kampaania õnnestumisesse on oodatud panustama kõik huvilised. Refotograafia ehk ülepildistamine kujutab endast fotode tegemise meetodit, kus üht objekti pildistatakse erinevatel ajahetkedel, luues „enne ja nüüd“ võrdluse. Selle teema arendamisel teema koostööd Ajapaiga keskkonnaga.

Valmimas on ka Wikidata juhendmaterjalid, millega tegeleb Tarmo Pungas. Tarmo ise kirjeldab enda tegevusi nii: Töö suurem eesmärk on tutvustada Wikidata olemust ning võimalusi gümnasistidele, informaatikutele ja andmeteaduse huvilistele. Wikidata kasutamise juhendmaterjal on mõeldud kõigile, kes tahavad Wikidataga lähemalt tuttavaks saada. See on loodud aga sellest perspektiivist, et materjali oleks hõlbus kasutada koolitunnis Wikidata tutvustamiseks. Lootus on selline, et kui Wikidata teha kergemini (ja eestikeelselt) ligipääsetavaks ning tõsta rahvastiku üldist teadlikkust sellest, suureneb Wikidata kasutus ja olulisus ühiskonnas. Neile, keda huvitab SPARQL ja kes tahaks selle keele selgeks õppida (suunisega kirjutada edasijõudnud Wikidata päringuid), tõlkis Tarmo eesti keelde SPARQL-i õpetuse. Teised lehed nagu tuurid ja tutvustus tõlgiti selleks, et Wikidata keskkond oleks eesti keeles kättesaadav.

Iganädalaselt toimub meil nädalakoosolek, kuhu on oodatud kõik huvilised. Nädalakoosoleku kohta on task Phabricatori keskkonnas, kus saab eelnevalt vaadata, mis koosolekul jutuks tuleb. Koosolek toimub kas Slacki keskkonnas või videosilla kaudu, eelnevalt täpsustatakse see Slackis #nädalakoosoleku kanalis üle. 

Lisaks suhtlusele Slackis, on suur osa MTÜ tegevustest kajastatud Phabricatorishttps://phabricator.wikimedia.org/tag/wmee/ Phabricatori kaudu saate nii ülevaate käimasolevatest ja tulevastest tegevustest kui ka anda sisendit endale huvipakkuvatel teemadel. 



Top